izmir bayan escortlar

Advert
Advert
CİHAN BULUT İLE ANTALYASPOR’A DAİR…
Caner Yılmaz

CİHAN BULUT İLE ANTALYASPOR’A DAİR…

Bu içerik 828 kez okundu.
Advert

2004-2005 döneminde Antalyaspor Kulübü Başkanlığı görevinde bulunduktan sonra 2018 yılında yeniden göreve gelen Cihan Bulut, bu ay bizlerle birlikte. Çok keyifli bir röportaj gerçekleştirdiğimiz Bulut ile hem kendine hem de Antalyaspor’a dair konuştuk. Antalya halkından bekledikleri desteklerden yeni tesisleri ve hatta Antalyaspor altyapısına dair pek çok konuda konuştuğumuz Bulut, ileriye dair hedeflerinden de yine bizler için bahsetti.

Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

1969 yılında Antalya’da dünyaya geldim. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimimi Antalya’da tamamladım. Lise diplomamı alır almaz aile şirketimiz olan Yörükoğlu Süt A.Ş.’de üretim bölümünde işçi statüsünde çalışmaya başladım. Sonrasında şirketin bütün bölümlerinde görev aldım ve işi görerek hatta birebir çalışarak öğrendim. 1990 yılında şirkete departman bölüm şefi olarak yani yönetici olarak atandım. Sonrasında satış müdürlüğü, finans müdürlüğü, genel müdürlük ve CEO olarak şirkette çalışmaya devam ettim. CEO görevini üstlendiğim dönemde ekibimizin de büyük emekleriyle Yörükoğlu Süt A.Ş.’nin Türkiye’nin ilk 500 firması arasına girme gururunu yaşadık. Böylece Yörükoğlu, tüm Türkiye’de tanınır bir markaya dönüştü. Tabii çalışma hayatına girdikten sonra ihmal ettiğimiz eğitimimizi de tamamlamayı da ihmal etmedim. Hem çalışıp hem de üniversite eğitimime devam ettim. Azerbaycan Devlet Üniversitesi’nden İşletme Finans Bölümü’nden mezun olarak da üniversite eğitimimi tamamladım.

Tabii siyasi yönünüzü de biliyoruz. Siyasetle ne zaman tanıştınız?

2003 Yılında Ak Parti’de siyasete atıldım. Sosyal işlerden sorumlu il başkan yardımcısı olarak başlayan siyasi hayatım 2004 yılında Muratpaşa ve Büyükşehir Belediye Meclis üyesi olarak devam etti. 2004-2005 döneminde Antalyaspor Kulübü Başkanlığı görevinde bulundum. 2009 yılında yeniden Muratpaşa ve Büyükşehir Belediye meclis üyeliği görevlerine seçildim. Bir Antalya sevdalısı olarak 2000’li yılların başından 2010 yılına kadar Kaleiçi Rotary Derneği üyesi olarak birçok sosyal faaliyetlerde bulundum. Bir sanayici olarak aynı zamanda ATSO Meclis üyeliği ve Organize Sanayi Müteşebbis Üyeliği görevleri yürütüyorum.

‘‘Göreve talip olduğumuzda bize ateşten gömlek giydiğimizi söylediler.’’

Sizin de bahsettiğiniz gibi Antalyaspor’da 2. dönem başkanlığınız. Galiba size yeniden ihtiyaç duyuldu?

Zor bir dönemde göreve geldik. Elimizi taşın altına koyduk. Göreve geldikten sonra sıkıntıları aşmak için çok çaba harcadık. Sıkıntıları aşmak için pazar günleri dahil gece-gündüz çalıştık. Göreve talip olduğumuzda bize ateşten gömlek giydiğimizi söylediler. Göreve seve seve talip olduk. Yönetim Kurulumuz ve taraftarımızla bir bütün şekilde düşme potasından takımımızı kurtardık. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Menderes Türel biliyorsunuz aynı zamanda da kulübümüzün Onursal Başkanı. Bu süreçte kendisinin de çok büyük destekleri oldu. Takımda bir futbolcu boşa çıkmadıysa, icra gelmediyse bunda Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in büyük katkısı vardır.

Kulüpçülük, dernekçilik gerçekten zor ve meşakkatli işler. Antalyaspor Kulübü’nün başkanı olmak nasıl bir duygu?

Sizin de söylediğiniz gibi zor bir iş. Ama bu görevi üstlenmek hem de ikinci kez üstlenmek benim için büyük bir gurur. Köklü bir camiayı temsil ediyorsunuz. Attığınız her adımda büyük sorumluluklara sahipsiniz. Antalyaspor’umuz büyük bir camiaya sahip. Elimizi taşın altına koymaktan asla çekinmiyoruz. Yönetim kurulumuz da bu karaktere sahip kişilerden oluşuyor. Biz iyi niyetli ve samimi olarak çalışıyoruz. Amacımız Antalyaspor'a çalışmak. Şahsi reklamlarımız olsun gibi asla ve asla bir yönetim değiliz. Her şeyi yönetimde konuşuyoruz. Konuştuklarımız mutabakatla sonuçlandırmaya çalışıyoruz.

Kulüp olarak Antalya’dan gerekli desteği aldığınızı düşünüyor musunuz?

Göreve geldiğimiz günden bu yana borçlarla mücadele ediyoruz. Göreve geldiğimizde kulübün 205 Milyon lira anapara, 115 Milyon lira da faiz borcu vardı. Yönetim olarak çok ciddi tasarruf tedbiri aldık. Kemer sıkma politikasını çok iyi uyguladık. Toplam para sirkülasyonumuz 70 milyon civarında oldu. Eto’o, Menez, Nasri, Sandro gibi futbolcularla yol ayrımından sonra 42 milyon lira tasarrufumuz oldu. Nakit girdisi 30 milyon, 500 bin yayın geliri, 11 milyon reklam geliri, 3 milyon spor toto isim hakkı geliri 3.5 milyon diğer gelirler. Aslında bu zorlu dönemden başarıyla çıktık. Yeni sezon için çalışmalarımız devam ediyor. Ama Antalyalı iş adamlarımızdan destek beklediğimiz kesin. Kulüpte halen ödenmesi gereken borçlar var. Ben inanıyorum ki; Antalya'da yaşayan iş adamları, siyasetçiler kısacası kırmızı-beyaz armaya sevdası olanlar, bu şehrin yemeğini yiyip suyunu içenlerle elbirliği içerisinde Antalyaspor'u hak ettiği yere ulaştıracağız.

‘‘Avrupa standartlarında yapılmış bir tesisimiz var. Atilla Vehbi Konuk Tesislerimiz; Avrupa’daki bazı takımların gelip gezdiği, fikir aldığı bir tesis oldu.’’

Muhteşem bir tesise sahipsiniz. Bununla ilgili neler söylemek istersiniz?

Antalya Büyükşehir Başkanı ve kulübümüzün Onursal Başkanı Sayın Menderes Türel başkanımızın Antalyaspor için yaptırdığı tesislerimiz, kulübümüzün en büyük şansı diyebilirim. Avrupa standartlarında yapılmış bir tesisimiz var. Atilla Vehbi Konuk Tesislerimiz; Avrupa’daki bazı takımların gelip gezdiği, fikir aldığı bir tesis oldu. Böyle bir tesisi, kulübümüze kazandırdığı için Sayın Menderes Türel’e tekrar tekrar camiamız adına teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca şehrimize kazandırılan stadyumumuz ve spor salonumuza da değinmeden geçmek istemiyorum. Bu spor kompleksleriyle şehrimiz sporla yeniden iç içe oldu.

Seneye nasıl bir Antalyaspor izleyeceğiz?

Yeni sezon için hazırlıklarımız tüm hızıyla devam ediyor. Biliyorsunuz; Hamza Hocamızla yollarımızı ayırdıktan sonra Bülent Korkmaz hocamızla anlaşmaya vardık. Kendisi ve ekibinin verdiği raporlar doğrultusunda da kadromuzu oluşturmaya çalışıyoruz. Geçtiğimiz sezon göreve sezonun ikinci yarısında gelmiştik. Takımımız, yüzümüzü kara çıkarmadı ve ligin ikinci yarısında en çok puan toplayan takımlar arasında yer aldı. Ligde kalma başarısını gösterdi. Gerçekten sancılı bir süreçti. Ama takımımızda yer alan bu karakterli futbolcularımız, yenilgiyi kabul etmedi ve direndi. Başarının sırrı da bu değil midir zaten. Kenetlenmek. Futbolcularımız kenetlendi, teknik heyetimiz kenetlendi, taraftarımız kenetlendi, Antalya’mız kenetlendi ve takımımız ait olduğu yerde yani Süper Lig’de kaldı. Bu enerjiyi yeni sezonda da devam ettirmek en büyük temennimiz. Futbolcularımız arasındaki birlik ve kenetlenme duygusu eminim yanında başarıyı da getirecektir.

‘‘Her biri pırıl pırıl olan altyapı takımlarımızdaki gençler, bizim umudumuz hatta geleceğimiz.’’

Antalyaspor altyapısıyla ilgili düşünceleriniz nelerdir?

Antalyaspor’umuz, futbol altyapısıyla da gelecek vadeden bir yapıya sahip. Milli takımlarda yer alan başarılı sporcularımız var.  Altyapı antrenörlerimiz takımlarını oluştururken ince eleyip, sık dokuyorlar. Yoğun antrenman programlarıyla, sezon boyunca çalışıyorlar. Hasan Subaşı Tesislerimiz’de çalışıyorlar. U21 takımımız Döşemealtı’nda yer alan Atilla Vehbi Konuk Tesislerimizi kullanıyor. Konaklamalarını da bu tesisimizde yapıyorlar. Böylece A takımdaki futbolcu abileriyle daha rahat iletişim kurabiliyor ve onlar gibi olmak için hedeflerini yakından izleme şansını buluyorlar. Her biri pırıl pırıl olan altyapı takımlarımızdaki gençler, bizim umudumuz hatta geleceğimiz. Onların profesyonel birer futbolcu olarak görmek Süper Lig takımlarımız hatta yurtdışı takımlarında oynadıklarını görmek bizim için büyük gurur olacaktır. Hedefimiz de budur. 

Sayın Başkanım, güzel bir söyleşi oldu. Dergimiz adına size teşekkür ediyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X