izmir bayan escortlar

Advert
Advert
Advert
ÖNCE SAYGI
Miray Koraltürk

ÖNCE SAYGI

Bu içerik 1853 kez okundu.
Advert

Aşık olduğumuzda ya da birini sevdiğimizde sanıyoruz ki sevgi her şeyin üstesinden gelir ve o kişiyi kendi hayalimizdeki gibi şekillendirmeye çalışırız. Bu süreç içerisinde ise çok seviyoruz ya sanıyoruz ki saygı yitirilse bile sevgi her şeyin üstesinden gelir. Ne yazık ki öyle bir dünya yok. Önce karşımızdaki kişiye saygı duymayı bileceğiz. Saygı olmazsa sevgi bir hiç. Yemeğe lezzet veren içine konulan baharatlardır. Sevgiyi de güçlü kılan kişilerin birbirine gösterdiği saygıdır.

Günümüzde bakıyorum da herzeyi o kadar çabuk tüketiyoruz ki… Aşık oluyoruz, onsuz yaşayamayız sanıyoruz, yeri geliyor ailelerimizi karşımıza alıyoruz, sonra ise nasıl hızlı evleniyorsak o kadar çabukta boşanıyoruz. Bunun nedeni saygının yitirilmesi.

 

Şu an günümüzde köşe yazarlarının konu aldığı, adını yazıp prim vermek istemediğim toplumda sanatçı olarak görülen şahıs, eski eşinin özel hayatını terbiyesizce medyada servis ediyor. Sizce eski eşine yani çocuğunun annesine yaptığı nedir? Tamamen SAYGISIZLIK. Yıllarca aynı yastığa baş koy, hayatını paylaş sonra o kişi hayatından çıkınca -ki o kadın denilen kişi çocuğunun annesi- iftiralarda bulun. Ey şahıs her şeyden önce sen bir babasın. Çocuğunun psikolojisini hiç mi düşünmüyorsun? Medya o kadar değer yargıları yitirilmiş bir şekilde sırf reyting yapmak amaçlı kişilerin psikolojilerini düşünmeden öyle haberler yapıyor ki... Şahısın çocuğunun çevresindeki arkadaşlarından bu durumu daha sert bir sözlerle duyacağını hiç mi akıl edemiyor? Sonrasında sen sanatçısın. Sanatçı demek ne demek? Sanattan önce, sanatçının ruhu vardır. Sanatı bu ruhu yaratır. Sanatçı, duygularının dünyası yanında ruh ve ihtiyaçlardan doğmuş bir âleme de biçim verir. Sanatçı herkese benzemez. O duyar ve duyurur. Örnek olur. O temizleyen, yükselten insandır. Sanatçı, kelimenin en gerçek anlamı ile özgür olan insandır. Sanatçı, görmediğimizi görerek, sonra bize göstererek, çizgilerin, renklerin ve biçimlerin büyülü dilini bize öğreterek, tabiatı güzelleştirir. Sanatçı; bütün’ün çıkarlarını dile getirmelidir. Yani senin yaptığın terbiyesizliği yaparak sanatçı olunmaz.

 

Diyeceğim şu ki, hayatta kim olursak olalım herkese saygı duymayı bilelim ama önce kendimize saygı duyalım. Eğer sen, başkalarından kendine saygı beklersen bu onlar için büyük bir şeydir. Sadece kendine saygı duyabilirsen diğerleri de sana saygı duymaya mecbur kalır. Ekmeğe gösterdiğimiz saygıyı birbirimize göstersek, ne güzel olurdu. Ben ülkemde yerdeki ekmeğe tekme atıldığını hiç görmedim. Ama yerdeki insana tekme atıldığını çok gördüm. Yerdeki ekmeklere gösterdiğimiz saygıyı birbirimize de göstereceğimiz günlerin gelmesini diliyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
V.leman yucedere     2018-07-16 Emeğinize yüreğinize sağlık muhteşem bir yazi
Yheralkan     2018-07-16 Gerçekten seni Kutlarım ve seninle gururlaniyorum..Sevgili miray bu kadarı yazılır Tebrikler en büyüğü istanbuluesten
ayşegül     2018-07-16 tebrik ediyorum çok güzel bir yazı olmuş
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X