izmir bayan escortlar

Advert
Advert
Advert
GÜÇLÜ YÖNLERİMİZİ KEŞFEDELİM
Miray Koraltürk

GÜÇLÜ YÖNLERİMİZİ KEŞFEDELİM

Bu içerik 1422 kez okundu.
Advert

Liderlerin Zihnini sık sık kurcalayan birkaç soru olduğunu düşünüyorum. Bunlar;

Daha iyi bir lider olmak için zayıf yönlerimi nasıl geliştirebilirim?

Büyük liderlerin özelliklerini nasıl taklit edebilirim? -ki bu yanlış olanıdır.

Vizyona mı odaklanmam gerekir yoksa stratejiye mi?

Bence bu sorulara yanıt şu olmalı diye düşünüyorum: Bu tür sorular siz liderliğin asıl önemli yönünden, yani doğuştan sahip olduğunuz yeteneklerinizden uzaklaştırır. Oysa doğuştan getirdiğimiz yeteneklerimiz güçlü yönlere dönüştürülebilir ve liderleri başarılı kılan da güçlü yönleridir.

Önce sahip olduğumuz yeteneklerimizi bilmeliyiz.

Lider olalım ya da olmayalım hepimizin Rabbim tarafından bize verilmiş ayrı ayrı yeteneklerimiz vardır; ama büyük liderler kendilerindeki güçlü yönlerin son derece farkındadırlar. Hangi alanlarda iyi olduğumuz yönlerimizi ilk başta bilmeliyiz ve en iyi yaptığımız işleri daha da iyi yapabilmek amacıyla sayısız saatler harcayarak bu konularda kendimizi geliştirmekten asla vazgeçmemeliyiz Çünkü güçlü Liderler bu şekilde başarılarını gösteriyorlar. Çok yönlü olmaya ya da başka bir lidere benzemeye çalışmakla lider olunmaz. Ayrıca enerjimizin tümünü yalnızca stratejinin uygulanması ya da vizyonun gerçekleştirilmesi için harcamaktan kaçınmak gerekir.

Liderler, birlikte çalıştıkları insanların güçlü yönlerini geliştirmeye odaklandıklarında o kişilerin işlerine adanma olasılıkları sekiz kat artar! Liderlerin işte bu nedenle diğer insanların güçlü yönlerinin ortaya çıkarılmasında, geliştirilmesinde ve kullanılmasında onlara yardımcı olmaya odaklanmaları gerekir.

Etkili liderler, sahip oldukları güçlü yönleri en iyi şekilde nasıl kullanacaklarını araştırırlar. Güçlü yönlerinizin neler olduğu o kadar önemli değildir; işin anahtarı, sahip olduğunuz yönlerinizi tanımak, bunların sizin etkili bir lider olmanıza nasıl yardımcı olacaklarını bilmek ve güçlü yönlerinizi en etkili olacakları şekilde nasıl kullanmanız gerektiğini öğrenmektir.

Liderlerin şu dört alanda güçlü olmaları gerektiğini düşünüyorum:

Uygulama – etkileme – ilişki kurma ve stratejik düşünme. Ekibimizin, bu dört alanının tümünü birden kapsayacak şekilde güçlü ve yetenekli olmasını sağlamalıyız.

Bugün bize verilen fırsatların ilk günü Pazartesi hadi güçlü yönlerini keşfet ve başarılarla dolu mutluluğu yakala ;)

Sevgiyle Kalın

Miray KORALTÜRK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X