izmir bayan escortlar

Advert
Advert
Advert
HAYATIN ANLAMI…
Miray Koraltürk

HAYATIN ANLAMI…

Bu içerik 499 kez okundu.
Advert

Bize yaşantımız boyunca kendi doğal halimize dönmeyi öğretirler ve bizim doğal halimiz de aslında, hayattan keyif alma, ruhen ve bedenen sağlıklı olma halidir.

‘Enerjik’ kelimesinin Japonca karşılığı olan kelime, aynı zamanda ‘sağlıklı’ olarak da tercüme edilebilir. Bu kelime iki parçadan oluşur. Kelimenin birinci parçası tek başına ele alındığında, ‘kaynak’ anlamını taşır. İkinci parça ‘enerji’ veya ‘ruh’ anlamına gelir. Bizim içinde olmamız gereken doğal durum ’sağlıklı olma halidir’. Eğer sağlıklı değilsek, hayat yolunun bir yerinde ritmimizi yitirdiğimiz ve yaşamımızın anlamsızlaştığı andır. İnsanlar için, sağlıklı olma halinden kaynaklanan enerji, başlangıç noktasıdır. Dolayısıyla bu noktadan uzaklaşsak bile hemen oraya geri dönmek zorundayızdır.

Keyif halinin şaşırtıcı bir durum değil, aslında bizim sürekli olarak içinde bulunmamız gereken doğal halimiz olmasıdır.

Öyleyse, neden bu iki duyguyu da hayatımızın sıradan ve her günkü parçaları olmasınlar?

Aslında normal olan şey, hayattan keyif alma halidir. Bazı kişiler buna itiraz edebilirler. Bu doğru değil, hayat acılarla dolu diyebilirler. Fakat itiraz etmeden önce bu kişilere şunu düşünmelerini öneririm: Bir insan doğmadan önce, anne rahmine 100 milyonla 400 milyon arası sayıda sperm düşmektedir ve bu spermlerden sadece bir tanesi annenin yumurtasını döllemektedir. Bu bile bizim için ‘seçkin’ ve ‘özel’ olduğumuzun kanıtı değil midir? Bu nedenle biz ‘seçilmiş’  birisiyken hayatta enerjimizi olumlu pozitif düşünerek yaşadığımız anların keyfini çıkarmalıyız diye düşünüyorum. Bu seçilmişlik aslında bize, hayatı en düzeyde yaşamak ve yine ondan en yüksek düzeyde keyif almak konusunda sorumlu yaptığını da unutmamalıyız.

Yaşamamız gereken en doğal hayat, en keyifli olanıdır. Böyle bir hayat, aynı zamanda bedenimiz için de iyi olmalıdır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X