Advert
Advert
Advert
Masal Kasabası: GARMISCH PARTENKIRCHEN
Nazan Şekerkaya Kılıç

Masal Kasabası: GARMISCH PARTENKIRCHEN

Bu içerik 896 kez okundu.
Advert

Bu yazımda size uzun yıllardır her kış gittiğimiz, "Buraları bir de yazın görmeli" dediğimiz bir köyden bahsedeceğim. Almanya ve Avusturya sınırında bir Bavyera kasabası olan bu yer, Münih şehrine yaklaşık 1 saat mesafede tam bir doğa harikasıdır.

Bu küçük kasaba, kışın kayakçıların gözbebeği. Zira Almanya’nın en yüksek dağı Zugspitze burada bulunuyor. Öyle ki otellerde yer bulamadığınız gibi dağa çıkan teleferik ve trenlerde sıra beklersiniz. Tüm bölge karla kaplı olduğundan masalsı bir görüntü verir. Göller donar ve onlara bakarken gerçek dışı bir tabloya baktığınızı düşünürsünüz. Garmisch’e bir kez giden, eminim bir kez daha görmek isteyecektir.

Biz bu sefer bir değişiklik yapıp, bu doğayı yeşil haliyle görmek istedik. Çok sevdiğimiz bu kasabaya bir kez daha hayran kaldık. Her zaman donmuş olarak gördüğümüz Eibsee Gölü’nde tekneyle dolaştık, Zugspitze’de hala kar vardı ve hava muhteşemdi.

Burada dikkati çekip sizi büyüleyen sadece doğa olmayacak. Harika dağ evlerinin mimarisi kasabada yürürken göreceğiniz neredeyse tüm evlerin üzerine resmedilmiş dini ve tarihi figürler gerçekten çok güzel. Burada yaşayan insanlar da son derece güler yüzlü ve kibar. Burada kendinizi başka bir yüzyılda hissetmenizi sağlayacak bir kültür ve tarih içerisine çekiliyorsunuz.

Bu arada yerel pazarları sevenler için perşembe ve cuma günleri kasaba merkezinde çeşitli tezgahlarıyla Garmisch pazarı kuruluyor. Yazımı sonlandırmadan önce size bir kaç tavsiyede bulunacağım.

Zugspitze, Eibsee, Neuswanstein şatosu, Füssen, Bodensee, Lindau, Bregenz mutlaka görmenizi önereceğim yerler arasında.

Otel olarak Atlaspost ve Reindl's Partenkirchener Hof’u öneririm.

Restoranlardan ise Alpenhof… İtalyan sevenlere La Baita harika.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500