Advert
Advert
Advert
GEÇ KALMA
Nilda Erzin

GEÇ KALMA

Bu içerik 251 kez okundu.
Advert

Bazen öyle dalıp gideriz ki uzaklara, şu zamanın içine koşar adımlar ile sıkıştırılmış hayatımızın, saniyelerinde gözlerimiz donakalır. Düşünceler, hayaller, yaşananlar ve yaşama arzusunda olduğun gelecek...

Elinden tuttuğun koca bir hayatın, aslında günden güne ne kadar da küçüldüğünü, ufalandığını görürsün. Bir kum saatinin içinde gibi hissedersin kendini. Zaman öyle hızlı akar ki, sen farkına vardığında belki de birçok şeye geç kalmış olursun. 

Kaybettiğin zaman da, kazandıklarına eş değer mi diye düşünürsün. Sualler, bazen pişmanlıklar...

Gülen, ağlayan gözlerimizin kenarında oluşan çizgilere, dudağımızın yanıbaşında tebessüm ile kıvrılan gamzeye kaç anı doldurabiliriz? Yanağımızdan süzülen yaşların kaç damlası mutluluktan akar? Kaç özlem yaşar anılarımız? Peki ya, sevdasında boğulduğumuz aşklar... İlk öpücük, ilk sarılış... 

Kavuşulan veyahut kavuşulamayan ruhlar. Kudretini koruyan hayat.

 Aslında dünya, her insanın etrafında farklı döner. Ayrı ayrı izlerini sürer. Hepimizin hikayesi kendine münhasır. Hepimiz kendi sahnemizde başrol oyuncu, kendi dansımızı etmekteyiz. 

Kainatın en mükemmel nefesidir sana bahşedilen yaşam. Öyleyse geç kalma kendine, kendi yaşamına.

Güneş her gün senin için doğarken, bunu hisset. Özümse o gün ışığındaki huzuru. İçine çek kır çiçeklerinin kokusunu. Çek ki, damarlarına cennet kokusu girsin.

Denizin tuzunu terinde hisset. Alın terinle, şükür ile yaptığın her işin sonunun, maviliklere açılacağını bil. Unutma; sonsuzluk dediğin şey, aslında aklındır. Ruhunun içinde barındırdığın iyiliktir. 

Minnetle el aç, gelene de gidene de tebessüm et. Kabullenişin, affedişin hazzını yaşa.

 Bir bebeğin gülüşünde cenneti gör. Meleklerin seni izlemesine izin ver. Kucakla ve koru. Saçlarına düşen her beyazda, her teline binlerce yıldız as. 

Geç kalma kendine. Zamanını, zamana bırakırken, onu doya doya yaşa. Öfkelendiğinde sakinliğini korumayı öğren. Sükunetin, bütün sorunları çözeceğine inan. Durgun suların altı derindir. Sendeki derinliği görebilen yürüsün kalbine. 

Mucizelere inan. Her anın, bir anlamı olduğunu anımsa. Sev, tutkulu sev. Sıkı sıkı sarıl akıp giden hayatına. Tek bir renge bağlı kalma, gökkuşağı olsun ruhun. El ele verdiğin hayatlara saygı duy. Her birinin tınısı farklıdır. Seslerin uyumunu kulaklarınla değil, kalbinle dinle. 

Maddesel düşlerinle, spiritüel duygularını dengede tut. Zaman kaybında, kendini kaybetme! Bir saniyesini dahi, ziyan etme. 

 "Kaybedilmiş günlerin en kötüsü, bir defacık olsun, gülmeden geçilenidir" diyor Cham Fort.

O halde, şimdi sarıl kendine. Yaşamın uzunluğuna takılma, nasıl yaşadığınla ilgilen. 

Ne muazzamsın hayat. Senden korkmuyorum! Çünkü artık biliyorum; yelkovanım ve akrebim, ben size değil, siz bana kölesiniz!

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500